2023.09.12.

2023.09.12.

2 perc

Nyáron sem pihenhettek az utánpótlás korú birkózók, hiszen rögtön a tanév első hétvégéjén (2023. 09. 09.) fontos megmérettetés várt rájuk.

Zalaegerszegen rendezték meg a Nyugat-Magyarország Diák I Területi Kötöttfogású Diákolimpiát, ahol a 12-13 éves birkózók az országos döntőbe jutásért küzdöttek egymással. A DKSE és fiókszakosztályai, a Gurics György BDSE és az EVSE remek teljesítménnyel rukkolt elő!

A nap folyamán 14 súlycsoportban hirdettek győztest, ebből hat súlycsoportban tanítványaink nyakába akaszthatták az aranyérmet. 29 kilogrammban Rafael Krisztián, 32 kg-ban Kaszala Máté, 35 kg-ban Tombor Benedek, 63 kg-ban Szloboda Kende, 76 kg-ban Zámbó Gergő, és 85 kilogrammban Pesei Sándor egyaránt három-négy győztes mérkőzés után sem talált legyőzőre. A többi versenyzőnknek sincs miért keseregni, hiszen mindenki megpróbálta magából kisajtolni a legjobb teljesítményt. Második helyezettként az országos döntőbe jutott Pavelka Levente 42 kg, Éva Balázs 76 kg. Harmadik helyezettként jutott tovább Fierpasz András 50 kg, Parádi László 63 kg, Fekete Csaba 69 kg, Pudelka Viktor 85 kg. Hatodik helyezettek Kiss Benedek 35 kg, Erdősi Adrián 54 kg.

A három területi versenyről továbbjutók szeptember 22.-én, Kiskunfélegyházán vívnak meg egymással a kötöttfogású országos diákolimpia bajnoki címekért.

Ugyanezen a napon rendezték meg a Halas Kupa 2023 Meghívásos Szabadfogású UP Versenyét és Gyermek Birkózó Gáláját. Közel 120 gyermek és diák korosztályú versenyző mérte össze tudását. A DKSE 6 fővel vett részt és a következő eredmények születtek:

Diák I. Korosztályban Utczay Krisztián 32kg-ban 2.. helyen végzett. Diák II. korcsoport: Szloboda Lóránt 58kg 2. hely, Kopasz Sámuel 54kg 3. hely, Katona Kristóf 32kg 5. hely, Rádonyi Ádám 63kg 1. hely, Szentesi Noel 46kg 5. hely. A verseny  jó alkalom volt a rutin szerzésre, a közelgő diákolimpiára való felkészülésre.

Ugyanezen a hétvégén egy nappal később (szept. 10.) Kiskunhalas adott otthont a Veterán Országos Bajnokságnak. A DKSE-t két versenyző képviselte, akik kötött- és szabadfogásban is megmérették magukat. Papp Gyula „C” korcsoport (1973-19770-ben születettek) 130 kg-os súlycsoportjában mindkét fogásnemben aranyérmet szerzett. Angyal László „D” korcsoport (1968-1972-ben születettek) 88 kg-os súlycsoportjában kötöttfogásban 1. helyen végzett, szabadfogásban a dobó 3. fokára állhatott fel. A verseny jó erőfelmérő volt a valamivel több mint 1 hónap múlva kezdődő világbajnokságra, melyen a DKSE versenyzői szintén részt vesznek.

balról: Angyal László, Fehér Krisztián edző, Papp Gyula